Programy prozdrowotne

Przedszkole „Krasnalkowo” w roku 2021/2022 bierz udział  udział w trzech programach edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków:

  1. Mamo, tato, wolę wodę!”

Celem programu „Mamo, tato, wolę wodę!” jest promowanie właściwych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem picia wody w diecie, a także aktywności fizycznej i proekologicznych postaw. Od 2013 r Przedszkole otrzymało honorowy patronat programu „Mamo, tato, wolę wodę!”. Naszym założeniem jest promowanie wśród najmłodszych zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

 

  1. Dzieciństwo bez próchnicy”

Jest to program edukacyjny dotyczący zakresu dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach, dzięki którym poznają zasady prawidłowego i dokładnego mycia zębów. Głównym założeniem programu jest budowanie i wyrabianie u dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie problemu jakim jest próchnica.

  1. Program: „Zdrowy Przedszkolak”


Bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych,tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia,oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Poznanie możliwości własnego organizmu, czynników które mu szkodzą lub pomagają w rozwoju, to również lepsze poznanie otaczającej dziecko rzeczywistości:zasady ,metody i techniki,dotyczące propagowania wśród dzieci zdrowia i promowania prozdrowotnych form aktywności,to przede wszystkim prezentacja zdrowego stylu życia przez nauczyciela,który stanowi swoisty wzorzec właściwych zachowań.

      4. Program: \"Kubusiowi przyjaciele natury\"

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 3,5 miliona dzieci. W tym roku po raz 12 maluchy z przedszkoli w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.